هدف ایجاد یک گرید چیست؟

هدف grid این است که از کامپیوترها توزیع شده استفاده کند، تا بتواند یک ابررایانه و یا یک فضای مجازی را درست کند .و تفاوت عمده Grid Computing با کامپیوترهای دیگر این است ،که می خواهد سازمان مجازی بسازد. و برای این کار از مجتمع سازی کامپیوترهای توزیع شده استفاده می کند. و از اشتراک منابع توزیع شده از شبکه سریع ایجاد می شود. و برای بعضی یک کلاس بزرگ را به عنوان Grid Computing معرفی می کند و این بامفهوم کلاستر تفاوت عمده ای دارد.منابع grid ناهمگن است و یکی از نودهای grid می تواند یک کلاستر باشد و کلاسترهای زیر مجموعه ای از grid هستند.

Grid یکی از متداولترین و اکثراً یکی از مفهوم های فعالانه و توسعه یافته در جامعه iT است. و grid می تواند یک نیروی انسانی را که ارتباط مستقیم بین سیستم ها یا خصوصیات یک سیستم از نظر جغرافیای منابع توزیع شده و ارائه پایداری وامن بودن دسترسی، صرفنظر از استفاده کننده ها و مکان های فیزیکی یا نقاط قابل دسترس شبکه که قادر به اشتراک گذاشتن هستند باشد.انتخاب تراکم از تنوع شبکه گسترده جهانی از منابع توزیع شده است .مثل ذخیره سازی سیستم ها، منابع داده و ابزارها و نرم افزارها، سیستم و غیره . همچنین آنها اجازه دارند تا از یک سیگنال و منابع یکپارچه شده استفاده کنند.و منچستر در 11 می 2007 با آخرین جلسه جامع در قاره اروپا که بزرگترین رویداد grid با بیشتر از 900 شرکت کننده جمع آوری شده اند، برای آنکه استفاده کنندگان نهایی و کارشناسان grid و نمایندگان شغل ها تجربه هایشان را به اشتراک بگذارند. و به طور مؤثر افکاری درباره آینده grid و تکنولوژی grid که چگونه کار می کند نشان دهند.پروژه های علمی grid به وسیله نیروی انسانی اروپایی که بزرگترین زیربنا شبکه چند دانش در جهان با بیشتر از 200 سایت در اطراف زمین ارتباط برقرار می کنند. تحقیقات فراهم شده در دانشکده و صنعت با دسترسی به منابع محاسباتی اصلی مستقل از مکان جغرافیایی آنها است.

——————————————————————————————————————

مطلب مرتبط : مقدمه ای بر سیستم های توزیع شده | تاریخچه گرید

درباره گرید بیشتر بدانید: Grid.org جامعه متن باز که در آن خوشه ها و کاربران شبکه ، توسعه دهندگان ، مدیران و آمد برای اتصال و ارتباط ، تبادل اطلاعات و افکار ، و شرکت در پروژه های توسعه است.

یک پاسخ

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: